رسانه سینمای خانگی- «خانه اکبر» به کلیبر رفت

بازدیدها: 1

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی – هنری مساجد استان اردبیل گفت: فیلم کوتاه «خانه اکبر» به کارگردانی رضا جمالی و تولید شده در کانون فرهنگی هنری الهادی به مرحله داوری جشنواره فیلم روستایی و عشایری کلیبر راه یافت.

به گزارش سینمای خانگی، مصطفی آمون در گفت و گو با ایرنا با اعلام این خبر اظهار کرد: این اثر در سال ۱۴۰۱ به همت کانون فرهنگی هنری الهادی تولید شد و تاکنون در جشنواره‌های مختلف موفق به دریافت جایزه شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانونهای فرهنگی و هنری مساجد استان اردبیل اضافه کرد: سومین جشنواره سراسری فیلم روستایی و عشایری کلیبر از ۱۱ الی ۱۴ مهر ماه ۱۴۰۲ در شهرستان کلیبر برگزار می‌شود و برگزیدگان نهایی نیز معرفی خواهند شد.

وی همچنین گفت: این جشنواره در سه بخش مسابقه، جنبی و مهمان با هدف تبیین و ترویج فرهنگ، سنن و آداب و رسوم بومی روستائیان و عشایر منطقه، نقش روستائیان و عشایر در تبیین و ترویجِ ارزشهای اسلامی و اخلاقی، نقش روستائیان و عشایر در تبیین و ترویجِ عفاف و حجاب، نقش روستائیان و عشایر در دفاع مقدس برگزار شده است.

بر اساس این گزارش نقش آئین‌ها و رسوم بومی روستائی و عشایر در زندگی امروزه آنها، تبیین نقش و جایگاه روستائیان و عشایر در رشد تولید، و اشتغال و خوکفایی کشور، تبیین نقش و جایگاه روستائیان و عشایر در جذب گردشگر، سبک زندگی، تحکیم بنیان خانواده و جوانی جمعیت در خانواده روستایی و عشایر، تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی در حوزه روستایی و عشایر از دیگر موضوعات مد نظر این جشنواره بوده است.

شاید برایتان مهم باشد...

+ There are no comments

Add yours