حضور «شریک‌من، زرافه» در دو جشنواره بین‌المللی

بازدیدها: 4

فیلم کوتاه «شریک‌من، زرافه» ساخته صلاح‌الدین نوری به دو جشنواره ششمین دوره جشنواره کائوتیک هند و دوازدهمین جشنواره فیلم Oaxaca راه پیدا کرد.

به‌گزارش سینمای خانگی به نقل از روابط‌عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، فیلم کوتاه «شریک‌من، زرافه» به کارگردانی و تهیه کنندگی صلاح‌الدین نوری در دوازدهمین جشنواره فیلم Oaxaca که بین 8 تا 11 دسامبر در Oaxaca مکزیک برگزار می‌شود، به عنوان انتخاب اصلی برگزیده شد و برای کسب عنوان بهترین فیلم با ۱۵ فیلم کوتاه دیگر رقابت خواهد کرد.

تمرکز جشنواره اوکاچا مکزیک بر روندی است که بر ساختار اصلی تولید فیلم، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی و تهیه کننده در پروسه تولید می‌گذرد و برآیند این اتفاق و چگونگی مدیریت شرایط تولید، خروجی آن، فیلم عرضه شده است.

مراسم اختتامیه طبق روال سال‌های گذشته در تالار و آمفی‌تئاتر مجلل اوکاچا از برگزیدگان با اهدای جوایز تجلیل خواهد شد.

همچنین «شریک‌من، زرافه» انتخاب اصلی و نامزد دریافت عنوان بهترین فیلم کوتاه از ششمین دوره جشنواره کائوتیک هند است.

جشنواره بین‌المللی فیلم کائوتیک توسط انجمن هنر، فرهنگ، آموزش، محیط‌ زیست و توسعه فیلم هیمالیا و برای ترویج فرهنگ فیلم و سینما تأسیس شده است.

جشنواره با همکاری اداره منطقه آلمورا و کمپ‌های محاسیر در منطقه بیرونی پارک ملی جیم کوربت، مارچولا، اوتاراکند در ۲ تا ۴ دسامبر ۲۰۲۲ برگزار می‌شود و بیش از ۵۰ فیلم کوتاه داستانی، مستند و بلند از سراسر جهان  نمایش داده می‌شوند.

برگزیدگان هر بخش و اهدای جوایز  توسط  هیئت داوران جداگانه هر بخش انتخاب و اهدا می‌شود و اعضای هیئت های داوران افراد متخصص نه فقط از سینمای هند بلکه از سراسر جهان میباشند که خود دلیلی بر اعتبار بیشتر جشنواره خواهد بود. حلقه منتقدان فیلم هند نیز جوایز خود را به فیلم‌های مورد نظرشان اعطا خواهند کرد.

عواملی این فیلم کوتاه عبارتند از:

تهیه‌کننده، نویسنده و کارگردان: صلاح‌الدین ‌نوری، بازیگران: محمدجواد خواجه، امیرتهرانی و هما برزگری، دستیارکارگردان‌ و برنامه‌‌ریز: محمد‌جواد خواجه، فیلم‌بردار: فاتح شافعی، طراح صحنه و لباس: صلاح‌الدین نوری، گریم: عاطفه رضایی، تدوین: محمدجواد خواجه، طراحی،ترکیب صدا و صدا گذاری: عرفان‌ یزدی، اصلاح رنگ‌ونور: حسن پیله‌و، منشی‌صحنه: نوشین‌ طاطایی، دستیار‌ فیلم‌بردار: رضا تقوی و ساخت تیزر: پژمان ابوالقاسمی.

شاید برایتان مهم باشد...

+ There are no comments

Add yours