افزایش قیمت بلیت؟ این کار ضربۀ محکمی به سینمای سالنی است

بازدیدها: 1

تهیه کننده فیلم هفت بهار نارنج در رابطه با افزایش قیمت بلیت گفت: این اتفاق می‌تواند ضربه‌ای جبران ناپذیر به سینما وارد کند و به‌نظر باید با حمایت دولتی و سوبسید به بلیت سینما این قیمت را کنترل کرد.

به گزارش سینمای خانگی، محمد کمالی پور تهیه کننده فیلم هفت بهار نارنج در گفت و گو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس در رابطه با ترکیب اعلام شده برای اکران نوروزی سال ۱۴۰۲ گفت: ما امسال با ماه مبارک رمضان مصادف خواهیم شد و به نظر در این زمان برای اکران به مسئله خواهیم خورد و چرا که به نظرم طیف جوان همچنان با سینما آشتی نکرده‌اند، در این ترکیب یک یا دو فیلم دیگر می‌توانست به این بسته اکرانی کمک کند.

وی ادامه داد: یک فیلم خیلی خوب اجتماعی میتوانست برای گیشه سینما کمک کننده باشد برای مثال فیلم ملاقات خصوصی که در زمان التهابات اجتماعی اکران شد بسیار به گیشه سینمای ایران کمک کرد و یک فیلمی مانند آن میتوانست به ترکیب عید و گیشه سینما در ایام نوروز کمک کند.

کمالی پور افزود: برای مخاطب کودک و نوجوان هم می‌شود ظرفیت خوبی در نظر گرفت و فیلم «بچه زرنگ» که در جشنواره امسال بود می‌توانست کمک کننده باشد چراکه فیلم‌های این قالب سینمایی تجربه موفقی را در اکرزان گذرانده‌اند و آثار دیگر هم مدت زیادی است روی پرده بوده اند و هرکس قصد دیدنشان را داشته تاکنون به سینما رفته است.

این تهیه کننده سینما در رابطه باقیمت بلیت عنوان کرد: قیمت بلیت اعلام شده برای سینما در سال جدید بسیار بالا بوده و برای بررسی علت اشتباه بودن افزایش قیمت بلیت باید دانست که کسی تنهایی به سینما نمیرود و اگر یک خانواده بخواهند به سینما بروند متحمل هزینه بالایی خواهند شد؛ این مسئله باعث کاهش مخاطب سینما خواهد بود.

تهیه کننده هفت بهار نارنج ادامه داد: من به‌عنوان یک تهیه‌کننده سینما راضی به افزایش قیمت بلیت نیستم، من سرمایه را وارد سینما میکنم و انتظار بازگشت آن را هم دارم ولی راضی نیستم خانواده‌ها برای دیدن فیلم فشار اقتصادی ببینند؛ هرچند که این اقدام می‌تواند سینما را از سبد خانوار حذف کند.

وی افزود: در رابطه با طرح شناور سینما هم نظر دادن نیاز به کارشناسی بیشتر دارد و من در جایگاه اعلام نظر نیستم، اما چیزی که متوجه می‌شوم این است که ساعت‌های پرمخاطب در این طرح هم با قیمت بالا عرضه می‌شود.

کمالی پور تصریح کرد: به‌نظر باید بخشی از قیمت بلیت را دولت با سوبسید قبول کند چراکه مطمئناً این افزایش قیمت بلیت به سینما ضربه خواهد زد.

وی در این باره افزود: تهران فقط شامل مناطق متمول نمی‌شود و حتی جدا از مناطق ضعیف تهران شهرستان‌ها هم وجود دارند؛ من همیشه گفتم که باید فیلمی ساخت که خانواده بتوانند آن‌را ببینند، هفت بهار نارنج هم همین ویژگی را دارد و با این قیمت بلیت آمدن خانواده به سینما سخت خواهد بود.

تهیه کننده فیلم هفت بهار نارنج در رابطه با زمان مناسب برای اکران این فیلم گفت: ابتدا بعد از عید فطر را زمان مناسبی برای این اتفاق می‌دانستم اما با توجه به صف شلوغ فیلم‌سازان برای اکران به‌نظرم فصل پاییز زمان مناسبی برای اکران هفت بهار نارنج باشد.

وی ادامه داد: البته ما هنوز نمی‌دانیم که شرایط برای سینما با افزایش قیمت بلیت چگونه رقم خواهد خورد چراکه ممکن است کسی این میزان هزینه را برای یک فیلم درام و اجتماعی نکند چراکه شرایط این آثار با ژانر کمدی متفاوت است.

شاید برایتان مهم باشد...

+ There are no comments

Add yours