«غریب» رکوردار سیمرغ فجر

بازدیدها: 3

فیلم سینمایی «غریب» ساخته محمدحسین لطیفی بیشتر سیمرغ‌های جشنواره امسال را تصاحب کرد. «شماره ده» و «سینما متروپل» نیز از لحاظ تعداد سیمرغ در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

به گزارش سینمای خانگی به نقل از ایرنا، مراسم اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر شامگاه شنبه در مرکز همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

فیلم «غریب» در این جشنواره در بخش‌های جلوه‌های ویژه میدانی، بهترین فیلم از نگاه ملی، چهره‌پردازی، طراحی صحنه و بازیگر نقش اول زن موفق به دریافت سیمرغ شد.

در بخش مقاومت نیز جایزه بهترین فیلم توسط داوران به فیلم «غریب» به کارگردانی محمدحسین لطیفی اهدا شد.

فیلم «شماره ده» نیز سیمرغ‌ بخش‌های بهترین چهره‌پردازی، طراحی صحنه، بازیگر نقش اول مرد و موسیقی را تصاحب کرد و با چهار سیمرغ در جایگاه دوم ایستاد.

«غریب» با ۵ سیمرغ پرافتخارترین فیلم جشنواره ۴۱ شد

«سینما متروپل» ساخته محمدعلی باشه آهنگر نیز سه سیمرغ بهترین فیلمبرداری، کارگردانی و بهترین فیلم را دریافت کرد.

«غریب» با ۵ سیمرغ پرافتخارترین فیلم جشنواره ۴۱ شد

«گل های باوارده»، «یادگار جنوب»، «در آغوش درخت» و «اتاقک گلی» نیز هر کدام دو سیمرغ گرفتند.

«غریب» با ۵ سیمرغ پرافتخارترین فیلم جشنواره ۴۱ شد

«عطرآلود»، «بچه زرنگ»، «هفت بهار نارنج»، «استاد»، «کت چرمی» و «چرا گریه نمیکنی؟» نیز جزو فیلم‌های تک سیمرغه امسال بودند.

به گزارش ایرنا، اختتامیه چهل و یکمین جشنواره بین المللی فیلم فجر که از روز ۱۲ بهمن کار خود را در پردیس سینمایی ملت (خانه رسانه) و برج میلاد (خانه جشنواره) با حضور و اکران ۲۴ فیلم آغاز کرده بود امشب طی مراسمی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رییس سازمان سینمایی، هنرمندان و تنی چند از سفرای کشورهای حاضر در جشنواره و مهمانان خارجی برگزار شد.

شاید برایتان مهم باشد...

+ There are no comments

Add yours