رسانه سینمای خانگی

سامانه جامع رسانه سینمای خانگی

بسم الله الرحمن الرحیم و به نستعین

رسانه سینمای خانگی

سامانه جامع رسانه سینمای خانگی

رسانه سینمای خانگی

“نشریه سینمای خانگی” عنوان یک نشریه مکتوب است که در سراسر ایران برای مخاطبان خانواده منتشر می شود. این نشریه عموما به سینما، سیما، سینمای خانگی، ماهواره، و مسایل و حواشی مربوط به آن می پردازد و اختصاصا فیلم ها و سریال های ایرانی و خارجی و انیمیشنی را که در بازار شبکه نمایش خانگی هم توزیع میشود، معرفی و بررسی می کند.

کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در جلسه خود که با حضور برخی از سینما گران برگزار شد، به سخنان و انتقادات این بخش از هنرمندان کشوردرباره‌ی گزارش تحقیق و تفحص مجلس از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز سفر برخی از اعضای این کمیسیون به کیش پرداخت.

سعید ابوطالب با اشاره به جلسه‌ی کمیسیون فرهنگی مجلس، به حضور چند تن از کارگردانان سینما و نیز معاون سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این جلسه اشاره کرد و گفت: آنچه در مورد تحقیق و تفحص از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حدس می‌زدیم، دیروز با حضور کارگردانان سینمایی به قطعیت رسید.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار داشت: در این جلسه مشخص شد که در گزارش تحقیق و تفحص از روش علمی استفاده نشده، با این استدلال که اگر قرار است در این حوزه تحقیق و تفحص صورت گیرد، باید صدها فیلمی که در این دوره و حوزه ساخته شده مورد بازنگری قرار گیرد و فیلم‌نامه‌های آن خوانده و نیز با اهالی سینما و مسوولان سینمایی سابق گفت‌وگو انجام شود.

به گفته‌ی وی، در جلسه‌ی دیروز کمیسیون فرهنگی مشخص شد که در این مورد حتی با یک نفر از اهالی سینما نیز حرفی زده نشده و بلکه ظاهرا چند مقاله و گزارش که افرادی در قدیم برای اهداف دیگری تهیه کرده بودند، مبنای گزارش قرار گرفته است.

ابوطالب با بیان اینکه در این جلسه مشخص شد که تحقیق و تفحص از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رویکردی اثباتی نداشته است، گفت: من در آن جلسه به اهالی سینما گفتم و اکنون تأکید می‌کنم که بابت این تحقیق و تفحص از اهالی سینما عذرخواهی می‌کنم، چون معتقدم که بخشی از سینما که متعلق به سینمای بعد از انقلاب است به آرمانهای انقلاب، امام و اسلام پایبند بوده و هست و در فضایی غیرهمراه، همواره جهت تعالی سینما تلاش کرده است.

به اعتقاد این عضو کمیسیون فرهنگی در همه‌ی سالها نه تنها از این بدنه‌ی سینمای متعهد تقدیر نشده، بلکه هرکس آمده همه‌ی سینما را با یک چوب رانده است.

وی افزود: گزارش تحقیق و تفحص از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای جریانی که ابتذال در سینما زیر سر آنهاست و عواملی که در سینمای مبتذل سودهای کلان کرده‌اند، منتفع بوده است.

ابوطالب با بیان اینکه این گزارش همه مجلس را در مقابل همه سینما قرار داد، اظهار داشت: تا کنون هم مجلس و هم سینمای متعهد ما در یک جبهه مشترک بودند، یعنی همه حرف از طرد و مبارزه با سینمای مبتذل می‌زدند، ولی وقتی این اتفاق افتاد، سینمای مبتذل موفق شد که مجلس را در برابر همه سینما قرار دهد.

وی جلسه روز گذشته کمیسیون متبوعش را به نوعی دلجویی از هنرمندان سینما دانست و با تاکید بر ضرورت حمایت از سینمای متعهد چه در عمل و چه به لحاظ قانونی و بودجه‌ای، به بحث مطرح در همین جلسه در خصوص سفر کیش تعدادی از اعضای کمیسیون فرهنگی اشاره کرد و گفت: یکی از نتایج جلسه دیروز کمیسیون این بود که مشخص شد سازمان میراث فرهنگی قصد تخریب مجلس را داشته است.

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی